Przez ostatni okres Roger VK3KYY pracował nad trybem hotspot w firmware OpenGD77, które pozwala wykorzystać radio GD-77 jak hotspot. Wyniku ostatnich prac jest już dostępny OpenGD77 w wersji dla beta testerów z Australii, Europy i USA.

Tryb Hotspot przekształca Radioddity GD-77 z firmware OpenGD77 w hotspot simplex "dużej" moc (4 Wat - 2m lub 70cm). Jedynie co potrzeba to podłączyć kablem (do programowania GD-77) do komputer Raspberry Pi np wersja Zero z zainstalowanym Pi-Star. W ramach konfiguracji należy wybrać rodzaj modemu "OpenGD77 DMR hotspot (USB)".

Na tym zdjęciu zrobionym przez VK3KYY widać Raspberry Pi 3B + (ale przetestował również RPi Zero W który działa równie dobrze) podłączony do GD-77:

Foto VK3KYY

Poniżej film wideo nakręcony przez VK3KYY pokzujący jak działa hotspot OpenGD77:

Używając wersji BETA OpenGD77 na własne ryzyko z hotspot mode pamiętaj aby mieć w GD-77 firmware 3.1.8 lub wyższe oraz zrobić wczesniej sobie backup pamięcie fllesh

Wszyscy użytkownicy OpenGD77 powinni zaktualizować do nowej wersji (v0.0.6) przed ponownym użyciem Hotspotu OpenGD77 z linku :

https://github.com/rogerclarkmelbourne/OpenGD77/raw/master/firmware_binaries/OpenGD77.sgl

Po aktualizacji PiStar powinien pokazać, że wersja Hotspot to teraz v0.0.5

https://www.rogerclark.net/opengd77-hotspot-users-please-update-to-the-new-version/

https://www.rogerclark.net/opengd77-hotspot-mode-general-beta-release/

Mam informacje od Darka SP4FEU który zainstalował firmware z trybem Hostspot i po jedynm dniowej pracy na pasmie 2m sa zadawalajace wyniki zasięgu hotspota i jego pracy.

Źródło: https://www.rogerclark.net/opengd77-hotspot-mode/

Poprzedni Post Następny Post

Cytowanie lub kopiowanie treści jest dozwolone w przypadku podania źródła pochodzenia tekstu i/lub autora.