OpenGD77

DMR GD-77

Dobra wiadomość dla posiadaczy GD-77. Po kilku miesiącach pracy Kai DG4KLU i Rogera VK3KYY podali do wiadomości że zostało wydane firmware dla radia GD-77 o nazwie OpenGD77 z ważnego etapu dla tego firmware "Phase 1". Etap ten został zakończony sukcesem i wydane firmware pracuje obecnie w trybie DMR Tier 1 oraz analogu FM.

Należy pamiętać że DMR Tier 1 nadaję się do pracy z hotspotami w trybie Simplex.

Obecnie Roger aktualizuje Community CPS do obsługi OpenGD77 i mam nadzieję, że będzie dostępne w ciągu kilku dni.

Tryb FM działa w trybie RX i TX oraz CTCSS dla przemienników
.

Tryb DMR obecnie obsługuje tylko rozmowy grupowe. W wydaniu "Pahse 1" Roger i Kai nie zdążyli dołączyć obsługi prywatnych połączeń i SMS.

Polecam obejrzeć film o OpenGD77 które pokazuje możliwości obecne firmware:

Cały kod źródłowy i plik firmware do instalacji znajdziecie:

https://github.com/hamdv

https://github.com/hamdv/OpenGD77

Ciekawy pomysł ma Roger gdzie można byłoby GD-77 ustawić w tryb "Hotspot mode" i podłączone radio przez kabel programujący do kompytera np RPI pracowałby jako hotspot. Wymaga to dodanie obsługi do MMDVHost GD-77.

Jest to wciąż eksperymentalne firmware i instalujesz je na własne ryzyko.

Chociaż wiele osób przetestowało firmware, zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że zainstalowanie nieoficjalnego firmware może potencjalnie uszkodzić lub całkowicie „zablokować” radio.

Jak widać z tępa prac i wyników Rogera i Kai naprawdę zrobili kawał dobrego oprogramowania i myślę że na "gwiazdkę" będziemy rozmawiać na swoich GD-77 już na wersji oficjalnej OpenGD77. Trzymam kciuki :-)

Poprzedni Post Następny Post

Cytowanie lub kopiowanie treści jest dozwolone w przypadku podania źródła pochodzenia tekstu i/lub autora.