Podczas konferencji radiowej w Grandsbergu 2018 narodził się nowy pomysł na master serwer BM w HamCloud. Ten serwer jest przeznaczony przede wszystkim dla przemienników/hotspotów w Europie, które mają połączenie w sieci HamNet. Można do niego podłączyć się w sieci HamNet pod adresembm.hc.r1.ampr.org 44.148.230.201, a także z Internetu z bm.hc-i.r1.ampr.org 137.226.79.121. Identyfikator serwera to 2001 r., aby podkreślić jego neutralny status dla Europy.

W chwili obecnej niemiecki zespół BM262.de pomaga w obsłudze serwerów, stosując sprawdzoną politykę "bez blokowania / bez ograniczeń".

Aktywność na BM2001 można obserwować pod adresem: https://brandmeister.network/?iframe=1&page=lh&Master=2001

Dla tych, którzy zmienią w konfiguracji przemiennik / hotspota BM Master serwer musimy mieć na uwadze że wcześniej zrobione ustawienia przemiennika / hotspota wymagają ponownego ustawienia, obejmuje to ustawienia dla statycznych grup rozmownych itp.

To, czy użycie Master Server'a w HamCloud jest naprawdę przydatne, zależy od kilku czynników i osobistych preferencji. Wykorzystanie Master Server'a DMR w HamCloud powinno być sprawdzone w każdym przypadku indywidualnie, aby osiągnąć dobrą jakość połączenia. Jakość połączenia zależy zazwyczaj od liczby i stabilności łączy radiowych, a w mniejszym stopniu od rzeczywistego całkowitego czasu pracy.

Więcej o tym projekcie znajdziecie na stronie:

http://bm262.de/bm-goes-hamnet/

Poprzedni Post Następny Post