Jeśli chcemy monitorować co dzieje się ciekawego na naszych ulubionych stronach interentowych warto skorzystać z dość starego rozwiązania a często przez twórców stron internetowych niedoceniany: kanały RSS. Używając czytnika kanałów RSS mamy możliwości w dość wygodny sposób przeglądania nowych wpisów na naszych ulubionych portalach internetowych jeśli oferują tak możliwość. Czytników kanałów RSS jest duża liczba do wyborów ja wybrałem QuiteRSS który jest dostępny na różne platformy. Czytnik RSS QuiteRSS możecie pobrać z strony: https://quiterss.org/en/download

Używając czytnika kanałów RSS mamy wykaz nowych tematów i po kliknięciu na temat mamy krótki podgląd treści o długości od 100 do 300 znaków pierwszych wiadomości. Jeśli chcemy przeczytać całą treść musimy kliknąć na tytuł wiadomości (jest w kolorze niebieskim). Czytnik ma wbudowaną przeglądarkę stron internetowych i po kliknięciu na tytuł pokaże się nam cała treść wiadomości.

Warto w menu programu (mała ikonka w górnym prawym rogu nad ikonką zielonego plusa) wybrać Kanały i nastepnie Właściwości i włączyć opcje "Automatycznie uaktualniaj co " i ustawić wybrany interwał czasowy co jaki czas będzie program aktualizowała nasze kanały.

Zachęcam do używania czytników RSS, dzięki nim będziecie też śledzili na bieżąco nowości na mojej stronie :-). Link do kanału RSS mojej strony znajdziecie po prawej stronie znacznik "Kanał RSS". Link ten wklejamy do czytnika kanałów RSS.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z mojej listy kanałów RSS dla QuiteRSS może pobrać plki: http://sp2ong.noip.pl/downloads/kanaly_rss i zaimportować je do QuiteRSS.

Czytniki kanałów RSS dostępne są na telefony np z Android: https://play.google.com/store/search?q=rss+reader&c=apps

Poprzedni Post Następny Post